Tento web používá k personalizaci reklam soubory cookies, které mohou sbírat některé vaše osobní údaje. S jejich užitím souhlasím / nesouhlasím. Více informací.

Společně za vítězstvím

Speciální olympiády jsou celosvětové hnutí - jejich cesta započala v roce 1968 ve Spojených státech americkým. Hlavním cílem je poskytovat sportovní aktivity pro děti, mládež a dospělé osoby s mentálním postižením. O vznik se zasloužila rodina Kennedyových a to zejména paní Eunice Kennedyová- Shriverová. Od doby vzniku se událo mnohé: Speciální olympiády mají své zastoupení ve 170 zemích světa, aktivně v nich sportuje 4,5 mil. sportovců, o jejich sportovní výkony se stará takřka 2 mil. dobrovolníků, rodičů a trenérů. V jednom roce uspořádá hnutí na celém světě takřka 100 tisíc akcí. V roce 1988 došlo k podpisu Memoranda s Mezinárodním olympijským výborem a od této doby jsme i součástí velké olympijské rodiny.

V České republice došlo k založení v roce 1990. Od té doby nabízíme postupně širokou škálu letních, zimních, kolektivních i individuálních sportů. Součástí hnutí je také řada doprovodných programů. Kráčíme tak – v duchu našeho motta – SPOLEČNĚ ZA VÍTĚZSTVÍM.

Hry
Naše účast na Světových zimních hrách v Kazani je zrušena

Naše účast na Světových zimních hrách v Kazani je zrušena

Milí sportovci, trenéři, sportovní přátelé Českého hnutí speciálních olympiád, s ohledem na historické zkušenosti naší země s okupacemi a na protest agresivního a bezdůvodného napadení Ukrajiny Ruskem, jsme 26.2.2022 oficiálně zrušili účast naší delegace na Světových zimních hrách, které se mají konat v lednu 2023 v ruské Kazani. Nejvyšší představitelé Special Olympics International se zatím…

Více
Vítejte na nové podobě našich webových stránek a registračního systému

Vítejte na nové podobě našich webových stránek a registračního systému

Vážení sportovci, trenéři, partneři, činovníci,…

Více
Badmintonový turnaj v Maďarsku

Badmintonový turnaj v Maďarsku

Dne 13.února 2022 se konal v Maďarsku Národní…

Více
Speciální olympiády na cestě za vítězstvím

Speciální olympiády na cestě za vítězstvím

České hnutí speciálních olympiád (ČHSO) je…

Více

Zapojte se

Líbí se Vám naše aktivity? Zaujala Vás filosofie našeho hnutí? Chcete se přidat k naší společné cestě za vítězstvím? Máte mnoho možností – můžete se stát sportovcem, trenérem, dobrovolníkem, podporovatelem, mecenášem …… rádi Vás přivítáme.

VÍCE INFORMACÍ

S NÁMI V POHYBU

142
klubů
22
členů
20
uspořádaných akcí